Pas do sukni ślubnej

15:44 Ślubne Potyczki 0 Comments
O pasie cnoty słyszał chyba każdy, ale o pasie ślubnym… zdecydowanie mniej osób. Co bardziej strachliwi narzeczeni obawiają się, że to kolejna forma antykoncepcji rodem ze średniowiecza, ci bardziej inteligentni, że to ozdoba do ślubnego smokingu. Jednak nic z tych rzeczy. Pas ślubny, ku zaskoczeniu mężczyzn, jest pasem przeznaczonym nie do garnituru, czy fraka, lecz do stroju ślubnego  panny młodej. Pas taki spełnia wiele pożytecznych funkcji od ozdobnych po użyteczne, związane z kształtowaniem sylwetki panny młodej. Po pierwsze taki pas służy znacznemu wyszczupleniu sylwetki. Kiedy przewiążesz się w talii kontrastową kolorystycznie wstążką, zyskasz efekt wysmuklenia i wydłużenia. Podobny efekt możesz uzyskać przewiązując się pasem bardzo ozdobnym np. zdobionym w kryształki Svarovskiego.
Po drugie: pas jest jak kropka nad "i" całej Twojej kreacji. Służy domknięciu kompozycji stroju, uwydatnieniu jej atutów, zwrócenie uwagi na indywidualny charakter sukni np. poprzez dodanie pasa w oryginalne wzory. Pas jest też istotnym elementem nawiązującym do motywu kolorystycznego wesela.

Jeśli nie masz pomysłu na biżuterię ślubną, nie martw się, ozdobny pas ślubny w zupełności może zastąpić ci korale czy bransoletkę. Jest doskonałym uzupełnieniem stroju  i sam w sobie jest już znaczną ozdobą. 


Podczas zakupu pasa, o ile nie kupujemy go w tym samym miejscu co suknię ślubną, warto mieć w pamięci dokładny obraz naszego stroju. Chodzi o to, aby zapamiętać dokładnie, jaki odcień ma suknia, jak się układa itd. Pamiętajmy, że informacja, iż materiał jest w kolorze beżu nic nam nie da, odcienie tego koloru  mogą się bowiem między sobą trochę różnić. Aby nie ryzykować, że zakupimy pas nie pasujący do stroju, koniecznie spiszmy sobie model naszej sukni, a najlepiej wydrukujmy jej zdjęcie, żeby podczas wybierania pasa mieć zawsze przed oczami naszą suknię. Wtedy możemy być już bardziej spokojne, że zakupiony przez nas ozdobny dodatek będzie trafiony.


Ceny pasów do sukni ślubnej są bardzo różne. Widziałam takie za 90 zł np. na stronie amarylis.pl, jak i takie po 520 zł na pakamera.pl. Wszystko zależy od materiału, tego, czy mają być umieszczone na nim kryształki, czy też ma być to prosty pas z satyny z akcentem florystycznym. Kiedy już będziecie wiedziały, jaki rodzaj pasa was interesuje, popytajcie najpierw w salonach ślubnych i zobaczcie je "na żywo", a potem porównajcie ich ceny w internecie. Być może okaże się, że zamawiając przez internet, sporo zaoszczędzicie.
Pas ślubny to najlepszy przykład na urok detali. Niby nic, niby jedna ozdoba, a jednak potrafi zmienić wygląd całej sukni. Ze skromnej może stworzyć zjawiskową, zbyt ozdobną może stonować poprzez dodanie  bardziej matowego pasa. Dlatego szukając sukni ślubnej miejcie również w głowie obraz dodatków, które wydobędą w pełni jej urok i pozwolą Wam na nadanie indywidualnego charakteru Waszej ślubnej kreacji.  

0 komentarze: