Włosy panny młodej

23:30 Ślubne Potyczki 0 Comments


O pięknych włosach marzy każda panna młoda. Lśniące, zdrowe, bez rozdwajających się końcówek- tak mogłyby wyglądać w dniu ślubu. Jak sprawić więc by marzenie stało się rzeczywistością? Czy istnieje recepta na zdrowe włosy, które mogłyby zachwycać w tym ważnym dla nas dniu? Owszem, tylko jak wszystko wymaga czasu i wysiłku. Czas potrzebny jest na to, aby włosy mogły się zregenerować. Potrzebują dobrych kilku miesięcy, by móc się odżywić, wzmocnić, by zacząć lśnić. Podstawową zasadą w pielęgnacji włosa jest odżywianie. Tak. Nie płukanki, maseczki, szampony- czyli to, czym działamy na niego od zewnątrz, ale wewnętrzna ingerencja w jego porost, w jego stan. Najważniejszymi witaminami oraz mikro- i makroelementami niezbędnymi do porostu włosa są:
·         Krzem,
·         Cynk,
·         Witaminy z grupy B,
·         Witaminy A i E
·         Biotyna (witamina H)Krzem jest niezbędny do prawidłowego rozwoju mieszków włosowych, z których wyrastają nowe, mocne włosy. Najwięcej można go znaleźć w kaszy jaglanej, ziołach skrzypu, pokrzywie. Warto więc przynajmniej raz  w tygodniu zjeść zapiekankę z kaszy popijając przy tym napar ze skrzypu czy pokrzywy (napar radzę pić jednak co najmniej kilka razy w tygodniu).


Cynk z kolei odpowiada za aktywność enzymów odpowiedzialnych za metabolizm niezbędnych do budowy włosa aminokwasów. W momencie, gdy w organizmie zaczyna brakować tego pierwiastka, może dojść do zwiększonego wypadania włosów lub nawet do łysienia. Aby temu zapobiec należy spożywać jak najczęściej takie produkty jak kasze, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, banany, ryby, chude mięso.

Witaminy z grupy B wpływają na wiele procesów związanych ze wzrostem włosa, dlatego w momencie gdy dostrzegamy, iż włosy zaczynają nam wypadać w nadmiernej ilości, gdy nie rosną nam tak szybko jak rosły, warto do swojej diety wprowadzić: drożdże, banany, pestki słonecznika,  chude mięso, drób, warzywa strączkowe

Witamina A odpowiada za keratynizację włosa, kto chce więc pochwalić się zdrowymi włosami powinien zacząć jeść: masło, jaja, wątróbkę, marchew(ale zawsze z dodatkiem tłuszczu, dzięki któremu prowitamina A zawarta w marchwi będzie mogła zmienić się w witaminę A).
Co jeszcze można zrobić dla włosa oprócz odżywiania? Można stosować przynajmniej raz w tygodniu maseczkę z żółtka, miodu, oliwy z oliwek i paru kropel cytryny. Żółtko wzmocni włosy, sprawi, że staną się bardziej gęste i zaczną szybciej rosnąć; miód i oliwa nawilżą włosy, a cytryna doda im blasku. Aby zrobić maseczkę mieszamy w misce wyżej wymienione składniki, nakładamy na głowę, owijamy głowę folią, aby nie pobrudziła nam ręcznika, a następnie owijamy ręcznik i przez godzinę zajmujemy się swoimi sprawami. Po godzinie spłukujemy włosy letnią wodą. Istnieją też „apteczne” sposoby na przyspieszenie porostu włosów oraz zagęszczenie je. Mowa o ampułkach odżywczych do wcierania w skórę głowy, które kupuje się seriami i używa przez minimum trzy miesiące. Do takich ampułek zalicza się Vichy, Radical Seboradin itd. Wadą takiej kuracji jest to, że zwykle jest dość droga, a przy nadszarpniętym budżecie podczas przygotowań do ślubu, może to być zbyt duży wydatek.
Najprostszym i najmniej pracochłonnym sposobem na przyspieszenie porostu włosa i poprawienie jego wyglądu jest łykanie tabletek drożdżowych połączonych ze skrzypem. Tutaj ze znanych i wypróbowanych przeze mnie firm mogę polecić Lewitan czy Humavit, choć na pewno istnieje całe mnóstwo innych sprawdzonych przez was tabletek, które pomogą wam w walce ze słabymi włosami.


Dzięki wyżej wspomnianym zabiegom nasze włosy po kilku miesiącach będą wyglądały o niebo lepiej niż przed kuracją i z dumą będzie można je prezentować je pod welonem, w koku, warkoczu, czy też innej ślubnej konfiguracji związanej z fryzurą.

0 komentarze: