Jakie zabiegi kosmetyczne przed ślubem?

08:47 Ślubne Potyczki 0 Comments
Oszałamiająca! Piękna! Jaka lśniąca cera!- o takich okrzykach gości marzy każda panna młoda. Jak sprawić, by marzenia stały się rzeczywistością? Wystarczy o siebie zadbać. I to wiele miesięcy przed ślubem.. Wągry, zaskórniki, chropowata skóra na plecach- która z nas tego nie zna (szczęśliwe te, które nie znają). Jak się ich pozbyć, skoro dotychczasowe kremy i peelingi wykonywane w domu w ogóle na nie działały? Otóż warto oddać się w ręce profesjonalisty. Kilka zabiegów mikredermabrazji czy peelingu kawitacyjnego potrafi zdziałać cuda. Ze względu jednak na inwazyjność tego pierwszego zabiegu, ważne by wykonać go dobrych kilka tygodni przed ślubem. Żadna z was nie chciałaby bowiem iść z czerwoną twarzą lub plecami do ołtarza, tylko dlatego, że znajdujecie się w tym nikłym procencie osób mających powikłania po mikrodermabrazji. Jak więc ustalić grafik zabiegów? Najlepiej cztery miesiące przed ślubem udać się do kosmetyczki i ustalić, jakie zabiegi są konieczne, jaki wariant ich wybrać. Może się bowiem okazać, że mimo, iż zdecydujesz się na mikrodermabrazję, akurat ty nie możesz jej wykonać. Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są bowiem zakażenia wirusowe, trądziki o charakterze ropnym, zmiany nowotworowe czy też zabiegi chirurgiczne, które miałaś wykonywane 2 miesiące przed udaniem się do kosmetyczki. Również w momencie, gdy chcesz wykonać ten zabieg w okresie największych upałów, może się to okazać niemożliwe. Zbytnia ekspozycja na światło słoneczne może podrażniać skórę po mikrodermabrazji, dlatego  w tym okresie kosmetyczka może ci zaproponować mniej inwazyjny zabieg z zastosowaniem peelingu migdałowego. 


Jakie są zalety zabiegu mikrodermabrazji (zabiegu, który pozwala ci za pomocą specjalnej głowicy złuszczyć dogłębnie martwe komórki skóry)? Przede wszystkim jest to:
  • Gładka skóra
  • Pozbycie się wągrów i zaskórników
  • Pozbycie się chropowatej skóry na plecach
  • Zlikwidowanie przebarwień
 

Im bliżej ślubu, tym kosmetyczka powinna wykonywać ci lżejsze zabiegi złuszczające i przejść np. na zwykły peeling. Dwa tygodnie przed ślubem zrezygnowałabym już w ogóle z zabiegów złuszczających.
Jakie zabiegi zastosować jeszcze przed ślubem? Warto udać się na zabiegi nawilżające i wyciszające cerę. Dla osób z cerą naczyniową polecam (ale też kilka miesięcy przed weselem) udanie się na cykl zabiegów zamykających laserowo popękane naczynka na twarzy i ciele (bo po zabiegu tworzą się drobne strupki, które muszą się zagoić) a przed samym ślubem zabiegi z alg czy preparatów z azulenem, które ukoją podrażnioną cerę.
W tygodniu poprzedzającym ślub można udać się już na kosmetyczne, drobne zabiegi typu pedicure, manicure czy przedłużanie rzęs. Będą one kropką nad „i”, która sprawi, że olśnisz wszystkich gości a przede wszystkim własnego narzeczonego.
Źródła zdjęć:
e-mikrodermabrazja.pl
kosmetyczkalancut.pl
glamour.rzeszow.pl
 

0 komentarze: