Czym się kierować przy wyborze sali weselnej?

08:16 Ślubne Potyczki 0 Comments


Przyjęłaś pierścionek, serce drży ci jeszcze z emocji na samą myśl o tym, że wychodzisz za mąż, ale minęło już kilka tygodni i czas pomyśleć, co dalej…Kolejnym krokiem, który powinnaś wykonać w drodze do zamążpójścia, jest wybór przybliżonego terminu ślubu (na początku najlepiej określić rok i porę roku) oraz sali weselnej. Te dwa elementy ściśle się ze sobą pokrywają, bo bez wolnej sali weselnej nie weźmiesz ślubu w wybranym terminie i nie zarezerwujesz miejsca w kościele. Najpierw więc sala- miejsce, w którym będziesz się bawić do białego rana, na którym zarejestrowane zostaną wzruszające chwile, radość, szczęście..

Czym się kierować przy wyborze sali weselnej- zapytasz. Czy są jakieś wyznaczniki, które określą, czy dana sala jest dla mnie dobra lub zła? Tak, są pewne kierunkowskazy, które pozwolą ci wybrać najlepszą dla Ciebie salę i sprawią, że ten dzień będzie taki, jak sobie tego wymarzyłaś. Po pierwsze- wielkość sali. Musi być dopasowana do liczby gości, których zamierzasz zaprosić. Zastanów się więc, na ile osób planujesz wesele, a dostaniesz odpowiedź na pytanie, jak dużej sali szukać. Zwykle na stronach internetowych lokali weselnych istnieje informacja o przybliżonej liczbie miejsc i osób, jakie jest w stanie ta sala pomieścić. Te informacje oczywiście trzeba przepuścić później przez filtr własnych obserwacji. Jeśli więc spodoba ci się jakaś sala na 100 osób, a na miejscu okazuje się, że lokal wcale nie jest taki przestronny i ty masz spore wątpliwości, czy swobodnie zmieści się tyle osób, to nie wierz do końca w zapewnienia właściciela lokalu, że tak będzie. Właściciel zazwyczaj stara się upchać maksymalną ilość osób i trochę mniej troszczy się o komfort tego, jak będą siedziały. Sala może i zmieści 100 osób, ale upchanych jak sardynki w puszce przy stole i nie mających, gdzie tańczyć. Obserwuj więc i zadawaj dodatkowe pytania, a następnie prześledź fora weselne i opinie na temat danej sali. Dzięki temu dowiesz się, jak jest naprawdę.

Wybierz salę, która ma odpowiednie zaplecze sanitarne. Tak, to nie żart. Zwykle kwestia toalet zostaje zepchnięta na margines, jednak jest ona nie mniej ważna niż np. menu weselne. Co z tego, że goście mają, co się napić, jeśli nie mają gdzie tego wysikać. Sprawdź więc dobrze, w jakim stanie są toalety przy sali, jaką zamierzasz wynająć i sprawdź ich ilość. Sama oglądałam kiedyś salę na 100 osób, która posiadała raptem dwie kabiny- jedną dla kobiet, drugą dla mężczyzn. Nie wiem, czy chciałabyś aby twoi goście znikali na pół godziny tylko dlatego, że muszą stanąć w długiej kolejce do ubikacji. A pomyśl tylko, co by się stało, gdyby jedna z toalet się zapchała?


Zdecyduj się na salę, której wystrój ci się najbardziej podoba. Banał. Ale wiele osób wybiera tańszą salę bez przypadającego im do gustu wyglądu, a potem łudzi się, że jakoś się to przyozdobi. Nie przyozdobi się- powiem krótko. Właściciele lokalu zwykle zgadzają się na wszelkie zmiany przed wpłaceniem zaliczki. Później ze zmianami jest już dużo trudniej. Ponadto para młoda wykończona przygotowaniami do ślubu zwykle nie ma już siły w ostatnim tygodniu bawić się w dekoratorów i ozdabiać sali. Z resztą, o jakich dekoracjach tu mowa- czas balonów i serpentyn się skończył, a piękne dekoracje kwiatowe naprawdę duuużo kosztują. Dlatego zaoszczędzisz sobie czasu i stresu, jeśli wybierzesz salę, która jest po prostu w twoim typie. 

Bierz ten lokal, w którym dobrze dają jeść. Tak, tak, jedzenie to podstawa wesela. Dobre jedzenia sprawia, że goście są zadowoleni, uśmiechnięci, że czują się ugoszczeni na 100%, że miło im się siedzi przy stole, że mają energię do tańca…Można by tu wymieniać jeszcze tysiąc powodów, ale po co. Wiadomo, że dobre jedzenie musi być i koniec. Ale jak sprawdzić, czy dobrze karmią w tym lokalu? Na wiele sposobów. Można udać się tam na jeden z niedzielnych obiadów, jeśli lokal prowadzi restaurację, można oprzeć się na opinii osób, które tam były, można spytać właścicieli, czy można dostać coś na spróbowanie…Jedno jest pewne- trzeba mieć podstawy do tego, by wierzyć, że w tym miejscu dobrze karmią i że zarówno goście jak i ty wyjdą zadowoleni.
  Źródła zdjęć:
www.victoria.olkusz.pl
www.boryna.com.pl
www.taknazawsze.pl
www.otosala.pl
panoramafirm.pl
http://www.czarnystaw.pl
 
 
 

0 komentarze: