Czy bukiet ślubny może wyrażać osobowość panny młodej?

06:21 Ślubne Potyczki 1 Comments

Bukiet ślubny jest jak drugie imię, wyraża Twoją osobowość, temperament, upodobania. Dobór kwiatów nie jest przecież przypadkowy, wynika z twoich przemyśleń, wizji, z Twojej wyobraźni. Co więc lepiej, jak nie on, może przedstawić, jaka jesteś naprawdę i jak chcesz, by postrzegali ciebie inni. Nie wierzysz? Zastanów się więc, czy wolałabyś pójść do ślubu z bukietem bladoróżowych różyczek, czy też z wiązanką złożoną z karczocha? A może stawiałabyś na lejący się bukiet storczyków? W pierwszym przypadku twoją osobowość można określić jako romantyczną, stawiającą na tradycjonalizm, w drugim- na szaleństwo, nieprzewidywalność i dążenie do oryginalności. Trzeci bukiet wskazywałby na delikatną próbę przełamania tradycyjnych konwenansów, na złamanie linii okrągłego bukietu poprzez lejąca się kaskadę kwiatów i w ten sposób podkreślenie indywidualnego, lecz stonowanego poszukiwania przygód. 

Kwiaty mówią więcej niż tysiąc słów, dlatego i ty swoim bukietem wyraź, kim jesteś i jaką panną młodą być zamierzasz: wierną tradycji czy też stawiającą na totalne szaleństwo. Pamiętaj jednak, że nie zawsze bukiet podporządkowany być powinien Twojemu temperamentowi, czasem trzeba pójść w całkiem przeciwną stronę, by uzyskać oszałamiający efekt. Bukiet to przecież dopełnienie sukni ślubnej, a dopełnienie powinno uzupełniać a nie konkurować z ubiorem. Przykład? Uważasz, że jesteś barwną osobowością, dążącą do oryginalności za wszelką cenę, chętnie wyróżniającą się z tłumu. Wybrałaś najbardziej nietypową suknię, jaka tylko była możliwa. Teraz pytanie: czy równie krzykliwy ma być twój bukiet?

http://white-bride.pl
bukieteria.net
Jeśli widzisz powyższe zestawienie, wiesz już, że nie.  Jeżeli zdecydowałaś się na strojną suknię, pełną falban, wyrazistych dodatków, czy też po prostu o krzykliwym kroju rzucającą się w oczy, zrezygnuj z równie krzykliwego bukietu. Powinien być on bowiem dopełnieniem stroju, a nie konkurencyjnym elementem, który sprawi, że goście nie będą wiedzieli na co patrzeć: na Ciebie w sukni czy na bukiet.


Stawiasz na tradycję, marzysz o typowym okrągłym bukieciku i uważasz, że będzie idealnie pasował do twojej skromnej sukni? Być może. Ale czy nie warto czasem przełamać tradycję jakimś mocniejszym elementem? Może wiązanka kaskadowa, spływająca elegancko z twoich rąk, wydobędzie piękno prostego kroju sukienki, a może wielkie liście draceny otaczające bladawe róże, spowodują, że bukiet będzie jak kropka nad „i” i dopełni całość stroju? Warto o tym pomyśleć.

prosta suknia plus kaskadowy bukietDobór bukietu oprócz osobowości i harmonijnego współgrania z suknią powinien również niewątpliwie podkreślać atuty Twojej sylwetki. Możesz to osiągnąć, trzymając się kilku sprawdzonych zasad. Jeśli jesteś drobniutką, małą kobietką nie wybierają ogromnego czy też lejącego się przez pół metra bukietu, bo po prostu za nim znikniesz. I odwrotnie: jeśli jesteś wysoka i dobrze zbudowana, postaraj się unikać maleńkich bukiecików, które tylko zwiększą optycznie twoje wymiary. Szukasz sposobu aby się trochę wysmuklić? Sięgnij po bukiet kaskadowy. Spływające w dół kwiaty spowodują wyciągnięcie twojej sylwetki, przez co wydasz się znacznie szczuplejsza. 


 
www.w-weddingflowers.com


www.bonnsflowers.com

www.wedding-flowers-and-reception-ideas.com

1 komentarz: