Buty ślubne- jak wybrać najlepsze?

07:52 Ślubne Potyczki 0 Comments


Jaki jest sekret udanego wesela? Dobra zabawa wszystkich gości.  I także, a może przede wszystkim Twoja. Przecież to Twój dzień. Spraw, by był tak wspaniały, jak sobie to wymarzyłaś. Wybierz najbardziej wygodne obuwie, by przeżyć ten dzień myśląc o magii chwili, a nie o pościeranych piętach. 


Kilka zasad, które pozwolą ci uniknąć kupienia niewygodnych butów:
1.     Staraj się wybierać buty z prawdziwej skóry. Ten materiał nie tylko oddycha, ale i dopasowuje się do stopy, jak druga skóra. Dzięki temu zapomnisz o tym, co to starty palec i odciski po balu. Jeśli wolisz buty z innego materiału niż skóra np. satynowe, zwróć uwagę na to, czy już na samym początku nie uciskają cię w jednym, konkretnym miejscu.
2. Kup buty co najmniej miesiąc przed ślubem. Tylko wtedy będziesz miała możliwość rozchodzenia ich w domu i sprawdzenia, czy rzeczywiście nadają się na taneczne, weselne szaleństwa na parkiecie.
3.  Wybierz wysokość obcasa, w której zwykle chodzisz. Jeżeli na co dzień wybierasz niskie obcasy, nie próbuj startować do ołtarza, a tym bardziej próbować tańczyć w wysokich, ponad 10 cm szpilkach. Ta sztuczka ci się nie uda, bo albo wywrócisz się już w kościele, albo sztywno i wolno posuwać się będziesz po parkiecie nawet przy najbardziej dynamicznym tańcu. Nie wspominam już o urazach nogi, które oby nigdy nie wydarzyły się żadnej pannie młodej, jednak mogą się zdarzyć, gdy nieumiejętnie stąpnie się nogą nie przyzwyczajoną do pewnej wysokości butów.Co jeszcze możesz zrobić, aby dobrać odpowiednie buty?
Wybierz taką wysokość obcasa, w której nie okaże się, że jesteś wyższa niż Twój przyszły mąż. Mimo przełamywania wielu stereotypów, nadal pokutuje pogląd, że kobieta nie powinna być wyższa od mężczyzny, a już na pewno nie w dniu swojego ślubu. Daj swojemu facetowi poczuć się jak prawdziwy macho, jak przyszły pan domu i załóż trochę niższy obcas, jeśli akurat Twój wzrost zbliżony jest do wzrostu Twojego partnera. Dzięki temu i Ty i on będziecie mieć lepszy komfort psychiczny, a przecież o to właśnie chodzi w tym dniu.
 

0 komentarze: